Farské oznamy 22.4.-28.4.2019

1. Chcem zo srdca poďakovať všetkým, ktorí sa počas tohtoročných veľkonočných sviatkov postarali o dôstojný a slávnostný priebeh bohoslužieb a taktiež tým, ktorí upratovali, zdobili a pripravili Boží hrob, ale aj tým, čo spievali či pomáhali akýmkoľvek iným spôsobom. Nech im Vzkriesený Pán bohato odmení ich lásku k farnosti.

2. Dnes sa koná farská ofera. Všetkým milodarcom úprimne „Pán Boh zaplať“.

3. Pri večerných sv. omšiach pokračuje deviatnik k Božiemu milosrdenstvu. Na budúcu nedeľu bude o 15.00 hod. korunka k Božiemu Milosrdenstvu pred vyloženou sviatosťou oltárnou.

4. Zajtra na Veľkonočný pondelok sú sv. omše vo farskom kostole o 7.00, 10.00 a 18.00 hod., a na Linčianskej o 8.00 hod.

6. V nedeľu 5. mája pozývame všetky prvoprijímajúce deti na sv. omšu o 11.15 hod., po ktorej bude nasledovať krátka katechéza. Účasť je povinna.5. Stretnutie ruženčiarov bude v stredu 24. apríla po večernej sv. omši.

7. Na stredu 8. mája 2019 pripadá naša tradičná pešia púť do Marianky. Odchádzame vlakom o 7.55 hod. do Rače.

8. Spoločenstvo Tulipánci Vám s radosťou oznamuje, že tento rok organizuje letný tábor pre deti vo veku 7 až 15 rokov, ktorý sa uskutoční 08. – 14.07.2019. Prihlášky sú na stolíku v zadnej časti kostola.

9. Spoločenstvo Tulipánci Vás chce poprosiť o podporu formou poukázania 2% zo zaplatenej dane. Tlačivá sú na stolíku v zadnej časti kostola alebo na www.tulipanci.sk.

10. Na potreby kostola Bohu známy obetoval: 200,- €. „Pán Boh zaplať“.

Farské oznamy 8.4.-14.4.2019

1. Pozývame všetky prvoprijímajúce deti aj ich rodičov v túto nedeľu 10. marca na sv. omšu  o 11.15 hod., a následne na stretnutie. Účasť je povinna.

2. Krížová cesta je dnes (v nedeľu) na Kalvárii o 15.00 hod. a v našom farskom kostole o 17.45 hod. V piatok bude Krížová cesta o 17.30 hod.

3. Preto že dnes krížovu cestu na Kalvárii vede naša farnosť, nebude vyložená k poklone sviatosť oltárna. Adorácia sviatosti oltarnej bude na budúcu nedeľu od 14.00 hod. do 17.45 hod.

4. Na budúcu nedeľu prosím, aby rozjímania krížovej cesty pripravili Milosrdné sestry sv. kríža.

5. Na budúcu nedeľu počas sv. omši budeme svätiť bahniatka.

6. Spoločenstvo Tulipánci pozýva všetkých na Hrané Pašie, ktoré sa uskutočnia na Kvetnú nedeľu 14.4.2019 na detskej sv. omši o 11.15 hod.

7. Veľkonočná sv. spoveď bude v našom kostole na budúcu nedeľu od 14.00 do Krížovej cesty. Povzbudzujeme všetkých, aby si očistili srdce pred sviatkami Pánovho zmrtvychvstania.

8. Pred sviatkami budeme spovedať chorých a nevládnych ľudí. Blízkych a príbuzných môžete nahlásiť v sakristii do soboty 13. 4. 2019.

9. Na potreby kostola Bohu známi obeetovali 100 a 30 €. „Pán Boh zaplať“.

Farské oznamy 1.4.-7.4.2019

1. Krížová cesta je dnes (v nedeľu) na Kalvárii o 15.00 h a v našom farskom kostole o 17.45 hod. V piatok bude Krížová cesta o 17.30 hod.

2. Na budúcu nedeľu prosím, aby rozjímania krížovej cesty pripravili členovia Neokatechumenátneho spoločenstva.

3. Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedáme každý deň od 17.30 hod.

4. Na prvý piatok bude dodatočná sv. omša vo farskom kostole o 7.00 hod.

5. Pozývame všetky prvoprijímajúce deti aj ich rodičov v nedeľu 7. aprila na sv. omšu  o 11.15 hod., a následne na stretnutie. Účasť je povinna.

6. Pred sviatkami budeme spovedať chorých a nevládnych ľudí. Blízkych a príbuzných môžete nahlásiť v sakristii.

7. Na potreby kostola Bohu známí obetovali: 40 a 20 - €, a Ružencové bratstvo 200,- €. Všetkým vyslovujem „Pán Boh zaplať“.