Trnava - Tulipán: Rímskokatolícka farnosť

Trnava - Tulipán

Rímskokatolícka farnosť

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Farske oznamy 20.12.2020

1. Verejné bohoslužby počas plánovaného lockdownu od 19. decembra 2020 do 10. januára 2021 budú pokračovať, avšak s tým rozdielom, že počet účastníkov sa kvôli zhoršenej epidemiologickej situácii zníži na 25 percent kapacity miest na sedenie v chrámoch. V praxi to znamená, že každá druhá lavica v kostole zostane prázdna, a v rámci obsadených lavíc bude medzi sediacimi vždy jedno miesto voľné. Okrem toho, na základe vyhlášky zostávajú v platnosti všetky doteraz platné prísne hygienické opatrenia.

2. V sobotu 19. decembra nám skauti doniesli Betlehemské svetlo, ktoré si môžete zažať na štedrovečerné rodinné oslavy.
 
KOSTOL BOŽSKÉHO SRDCA:
3. Na roráty pozývame od pondelka do štvrtku o 7:00 h (ráno). Toto pozvanie platí aj pre dospelých.

4. Priamy prenos svätých omší z kostola Božského Srdca z polnočnej svätej omše vo štvrtok 24. decembra o 24:00 h, a na slávnosť Narodenia Pána, a na sviatok svätého Štefana a v nedeľu Svätej Rodiny bude na YOU TUBE pavlíni.sk bude v  NEDEĽU o 7:00 h a 18:30 h.

Svätá omša vo farskom kostole bude slúžené vo štvrtok 24. decembra aj o 22:00 h.

5. Na slávnosť Narodenia Pána, a na sviatok svätého Štefana a na v nedeľu Svätej Rodiny budú v našej farnosti sväté omše ako v nedeľu a sviatky. V tieto dni budú sväté omše vo farskom kostole slúžené aj o 8:30 h a o 16:00 h.

6. V nedeľu 27. decembra, na sviatok Svätej Rodiny bude počas svätých omší v dopoludňajších hodinách obnovenie manželských sľubov. Po sv. omši sa budeme modliť pred vyloženou Oltárnou sviatosťou za naše  rodiny a tieto jednotlivo prijmú osobitné požehnanie Oltárnou sviatosťou.

7. Kostol Božského Srdca Trnava Tulipán bude otvorený na súkromnú modlitbu:
- na slávnosť Narodenia Pána a na sviatok svätého Štefana, v  nedeľu Svätej Rodiny v nedeľu po svätej omši od 16:00 h do večernej svätej omše.
- od pondelka do stredy bude Oltárna sviatosť vyložená v kostole Božského Srdca každý deň od 17:00 h do 17:55 h.

8. Naša farnosť vydala aj tento rok farský kalendár. Môžete si ho zakúpiť v zadnej časti kostola.

9. Dnes v nedeľu (20. decembra) bude mimoriadna zbierka na potreby farského kostola.

V piatok, na slávnosť Narodenia Pána (25. decembra), sa koná farská ofera. Všetkým milodarcom vyslovujeme úprimné: „Pán Boh zaplať“.


PAVLÍNSKY KOSTOL SV. JOZEFA:

11. Priamy prenos svätých omší na slávnosť Narodenia Pána, na sviatok svätého Štefana a v nedeľu Svätej Rodiny bude z pavlínskeho kostola sv. Jozefa na YOU TUBE pavlíni.sk len v nedeľu o 9:00 h.

12. Na slávnosť Narodenia Pána a na sviatok svätého Štefana a v nedeľu Svätej Rodiny budú v našej farnosti sväté omše ako v nedeľu a sviatky. V tieto dni v pavlínskom kostole sv. Jozefa bude dodatočná svätá omša o 8:00 h.

13. Dnes v nedeľu (20. decembra) bude mimoriadna zbierka na potreby kostola.

14. V nedeľu 27. decembra, na sviatok Svätej Rodiny bude počas svätých omší obnovenie manželských sľubov. Po sv. omši sa budeme modliť pred vyloženou Oltárnou sviatosťou za naše  rodiny a tieto jednotlivo príjmu osobitné požehnanie Oltárnou sviatosťou.

15. V pavlínskom kostole sv. Jozefa bude Oltárna sviatosť vyložená v pondelok, utorok, streda, štvrtok od 8:30 do 9:00 h.
 
V piatok, na slávnosť Narodenia Pána (25. decembra) sa koná farská ofera. Všetkým milodarcom vyslovujeme úprimné: „Pán Boh zaplať“.

 Panna Mária TrnavskáABU

UPeCerádio LUMENTV LUX


Zamyslenia