Oznamy 5.04.2020

1. Úmysly svätých omší objednané v kostole Božského Srdca a v pavlínskom kostole sv. Jozefa na jednotlivé dni budú slúžené bez zmeny ALE BEZ ÚČASTI VERIACICH.

2. Priamy prenos svätých omší z kostola Božského Srdca na YOU TUBE pavlíni.sk bude:

- v nedeľu 7:00 h., 10:00 h., 11:15 h a 18:30 h.

- v pracovné dni o 18:00 h.

- na Zelený štvrtok o 18:00 h.

- obrady na Veľký piatok o 15:00 h.

- na Bielu sobotu o 20:00 h.

3. Na YOU TUBE pavlíni.sk budú sprístupnené tri filmy:

-          na Kvetnú nedeľu o 13:00 h Pašie z minulého roka,

-          na Zelený štvrtok o 21:00 h Krížová cesta,

-          na Veľký piatok o 8:00 h (ráno) Krížová cesta.

4. Oltárna sviatosť bude vyložená každý deň v kostole Božského Srdca od Kvetnej nedele do stredy Veľkého týždňa (5.-8. apríla) od 15:00 h do 17:30 h. V tom istom čase budeme vysluhovať Sviatosť zmierenia. Podľa odporúčaní, zachováme vzdialenosť dva metre od seba a netvoríme rady.

5. Pavlínsky kostole sv. Jozefa bude otvorený na súkromnú modlitbu na Veľký piatok od 9:00 h do 12:00 h. V tomto období pandémie neuctievame kríž bozkom.

6. Sviatosť krstu bude vysluhovaná len za účasti úzkeho kruhu najbližších z rodiny (rodičov dieťaťa a krstných rodičov). Odporúčame odložiť krst po ukončení pandémie.

7. I. sväté prijímanie bude koncom júna, alebo až v novom školskom roku (čiže až po ukončení pandémie).

8. Sviatosť birmovania bude vysluhovaná v jeseni.

9. Sviatosť manželstva bude vysluhovaná len za účasti úzkeho kruhu najbližších (rodičov a svedkov). Odporúčame odložiť sobáš po ukončení pandémie.