Trnava - Tulipán: Rímskokatolícka farnosť

Trnava - Tulipán

Rímskokatolícka farnosť

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Farské oznamy 17.11.2019

1. Novéna k Trnavskej Panne Márii pokračuje až do štvrtka 21. novembra v Bazilike sv. Mikuláša. Podrobný program je na nástenke.

2. Dnes (v nedeľu 17. novembra) bude v bazilike slávnostná svätá omša o 9:30 h. Po nej sa koná procesia s milostivým obrazom Trnavskej Panny Márie na Trojičné námestie a späť.

3. Z dôvodu konania novény, od pondelka do štvrtka v našom kostole budú sväté omše len ranné. Večerné sväté omše nebudú.

4. V utorok 19 novembra pripadá výročie konsekrácie farského kostola. Slávnostná svätá omša bude slúžená o 7:00 h (ráno).

5. Na budúcu nedeľu (24. novembra) sa bude konať v kostoloch našej farnosti obnova zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu  pred vyloženou Oltárnou sviatosťou. Kto sa zúčastní na verejnom recitovaní modlitby Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia určenej na sviatok Krista Kráľa, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

6. Dnes (v nedeľu 17. novembra) bude je mimoriadna zbierka na potreby kostola.  Milodarcom vyslovujeme „Pán Boh zaplať“.

 Panna Mária TrnavskáABU

UPeCerádio LUMENTV LUX


Zamyslenia