Trnava - Tulipán: Rímskokatolícka farnosť

Trnava - Tulipán

Rímskokatolícka farnosť

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Farské oznamy 12.2.-18.2.2018

1. Na modlitby a spevy chvál, vďakyvzdania a prosieb pred vyloženou Oltárnou sviatosťou nás v pondelok po večernej sv. omši srdečne pozýva modlitbová skupina sv. Jána Pavla II.

2. V tomto týždni je Popolcová streda. Sv. omše budú vo farskom kostole o 7.00 a o 18.00 hod. Týmto dňom sa začína v Katolíckej Cirkvi Pôstne obdobie, ktoré nás má pripraviť na slávenie najväčších sviatkov roka – Veľkej noci.  Popolcová streda je dňom prísneho pôstu. To znamená, že tí, ktorí dovŕšia 18 rok života sa môžu nasýtiť iba raz za deň a dvakrát v ten istý deň si môžu trochu zajesť. Tento deň je zároveň dňom zdržiavania sa mäsitého pokrmu.

3. V pôstnom období bude vo farskom kostole bývať pobožnosť Krížovej cesty pravidelne každý piatok o 17.30 hod. a v nedeľu pred večernou sv. omšou o 17.45 hod. Krížová cesta na Kalvárii je každú nedeľu o 15.00 hod.

4. Na 1. pôstnu nedeľu má prípravu krížovej cesty na starosti Ružencové bratstvo.

5. Na budúcu nedeľu bude zbierka na charitu.

6. Spoločenstvo Tulipánci Vás chce poprosiť o podporu formou poukázania 2% zo zaplatenej dane. Tlačivá sú na stolíku v zadnej časti kostola alebo na www.tulipanci.sk.

7. Na potreby kostola Bohu známi obetovali 200, 30 a 20 €. „Pán Boh zaplať“.

 

Zamyslenia


LinkyPanna Mária Trnavská

ABU

UPeCe


rádio LUMEN

TV LUX