Trnava - Tulipán: Rímskokatolícka farnosť

Trnava - Tulipán

Rímskokatolícka farnosť

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Farské oznamy 8.9.- 14.9.2014

Táto nedeľa je prvá nedeľa v mesiaci september. Sviatosť Oltárna bude vyložená k poklone od 16 00 h do večernej sv. omše.

V sobotu 13. septembra po sv. omši bude sprievod so sochou Fatimskej Panny Márie ulicami našej farnosti a s modlitbou sv. ruženca.

V nedeľu 14. septembra je sviatok povýšenia sv. kríža. Slávnostná sv. omša v nemocničnej kaplnke bude o 9.00 h.

Informácie o dvojdňovej pešej púti do Šaštína sú na nástenke pred kostolom.

Mladých z našej farnosti pozývame na mládežnícky program 7BOLESTNÁ, ktorý sa koná v Šaštíne večer pred národnou púťou k Sedembolestnej Panne Márii, čiže v nedeľu 14.9.2014. V registračnom príspevku 5€ na osobu je zahrnutá aj večera a možnosť ubytovania na noc. Ďalšie info na plagáte.

Centrum pomoci pre rodinu v Trnave, hľadá nových ľudí do tímu dobrovoľníkov pre projekt SÁRA – pomoc rodinám s deťmi. Ide o dobrovoľnícku službu pre konkrétne rodiny 2 až 3 hodiny týždenne. Dobrovoľníkom ponúkame vzdelávanie a formáciu. Prihlásiť sa môžete osobne v Centre pomoci pre rodinu.

Pri príležitosti 300. výročia posvätenia františkánskeho chrámu sv. Jakuba bude v túto nedeľu 7. septembra o 19.00 h v kostole sv. Jakuba koncert Františkánskej schóly z Bratislavy. Predstavené budú diela františkánskych skladateľov z 18. storočia. Vstup je voľný.

Na kostol Bohu známy obetoval 50, 10 a 20,- €. Pán Boh zaplať.

 Panna Mária TrnavskáABU

UPeCerádio LUMENTV LUX


Zamyslenia