Trnava - Tulipán: Rímskokatolícka farnosť

Trnava - Tulipán

Rímskokatolícka farnosť

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Farské oznamy 26.5.- 1.6.2014

Túto nedeľu evanjelizácia pred Trnavskou radnicou  nebude.

Na budúcu sobotu 31.5.2014 o 11.00 h bude spoveď prvoprijímajúcich detí a v nedeľu 1.6.2014 o 9.00 h bude v našom kostole slávnosť prvého sv. prijímania. Z tohto dôvodu sv. omša o 10.00 h nebude.

Modlitbová skupina sv. Jána Pavla II. pozýva v pondelok po večernej sv. omši na spoločnú moderovanú adoráciu sviatosti oltárnej.

Stretnutie ruženčiarov bude v stredu 28. mája po sv. omši.

Vo štvrtok je prikázaný sviatok Nanebovstúpenia Pána. Sv. omše budú vo farskom kostole o 7.00 h a 18.00 h a v nemocničnej kaplnke o 16.00 h.

Milosrdné sestry Sv. kríža pozývajú na pútnickú sv. omšu, ktorá bude v piatok, 30. mája 2014 o 7.00 h. v kaplnke provinciálneho domu.

Keďže Balkán zasiahli povodne, ktoré boli jedny z najničivejších v histórií, Slovenská katolícka charita vyhlásila finančnú aj materiálnu zbierku na pomoc rodinám v Bosne a Hercegovine a v Srbsku. Informácie o tom, ako je možné zapojiť sa finančne, aké veci darovať a zoznam centier, ktoré materiálnu pomoc prijímajú, nájdete na internetovej stránke www.charita.sk. Ďakujeme všetkým za solidaritu s tisíckami rodín v núdzi.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na katolícke masmédiá.

Na kostol Bohu známy obetovali 30 a 20,- €. Pán Boh zaplať.

 Panna Mária TrnavskáABU

UPeCerádio LUMENTV LUX


Zamyslenia