Farske oznamy

Farské oznamy 24.9.-30.9.2018

1. V pondelok 24.9.2018 o 9.00 hod. bude v Katedrale sv. Jána Krstiteľa sv. omša Veni Sancte pre študentov a pedagogov Trnavskej univerzity ale aj pre všetkých ostatných veriacich. Hlavným celebrantom bude trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Srdečne Vás pozývame.

2. Stretnutie ruženčiarov bude v stredu 26. septembra po večernej sv. omši.

3. Milosrdné sestry sv. kríža pozývajú na pútnickú sv. omšu, ktorá bude v sobotu 29. septembra o 7.30 hod. v kaplnke provinciálneho domu.

4. Vincentínska rodina organizuje 12. ročník zbierky „BOJ PROTI HLADU“. Zbierku na Tulipáne môžete podporiť na budúcu nedeľu 30.09. 2018 pred kostolom po sv. omšiach kúpou medovníkového srdiečka a modlitbou za toto misijné dielo. Podrobnejšie informácie sú na nástenke.

5. Na sviatok Svätých Anjelov Strážcov 2. októbra je možnosť vstúpiť do Bratstva anjelov strážcov. Kto by mal záujem, nech sa prihlási do 1. októbra v sakristii.

6. Na potreby kostola Bohu známy obetoval 50 a 20, - €. „Pán Boh zaplať“.

Farské oznamy 17,9,-23,9,2018

1. Dnes sa koná zbierka na kostol. Za vašu štedrosť už teraz vyslovujem úprimné „Pán Boh zaplať“.

2. V tomto týždni budú v stredu, piatok a sobotu Jesenné kántrové dni ako poďakovanie za úrodu. Záväzný je iba jeden deň.

3. Na sviatok Svätých Anjelov Strážcov 2. októbra je možnosť vstúpiť do Bratstva anjelov strážcov. Kto by mal záujem, nech sa prihlási do 1. októbra v sakristii.

Farské oznamy 3.9.-9.9.2018

1. Dnes je prvá nedeľa v mesiaci. Sviatosť Oltárna bude vyložená k poklone od 16.00 hod. až do večernej svätej omše.

2. Tento týždeň je prvý piatok v mesiaci september. Spovedáme každý deň od 17.30 hod.

3. Na prvý piatok bude v našom farskom kostole dodatočná sv. omša o 7.00 hod.

4. V sobotu 8. septembra na sviatok narodenia Panny Márie v nemocničnej kaplnke o 10.00 hod. bude služiť sv. omšu J. E. Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup pri priležitosti slávenia 80 wýročia posvätenia nemocničnej Kaplnky povýšenia Svätého Kríža.

5. Na budúcu nedeľu začneme opäť slúžiť sv. omše za účasti detí o 11.15 hod.

6. Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie sa koná pešia púť z Trnavy do Šaštína od 13.9. - 15.9.2018. Púťou do Šaštína chceme vyprosovať dar živej viery, pokoj vo svete, v našom slovenskom národe, aby sa šírila kultúra života, a chránil život od počatia až po prirodzenú smrť. Bližšie informácie sú na nástenke.

7. Na potreby kostola Bohu známy obetoval 20,-  €. „Pán Boh zaplať“.

Farské oznamy 30.7.-5.8.2018

1. Dňa 2. augusta je možné získať vo všetkých farských a františkánskych kostoloch úplné odpustky „Porciunkuly“. Skutok predpísaný na získanie odpustkov je nábožná návšteva kostola spojená s modlitbou Pána (Otčenáš) a vyznaním viery (Verím v Boha). Okrem toho treba splniť tri podmienky: Sv. spoveď, sv. prijímanie a modlitba na úmysel Sv. Otca (napr. Otče náš, Zdravas a Sláva).

2. Tento týždeň je prvý piatok v mesiaci august. Spovedáme každý deň od 17.30 hod.

3. Na prvý piatok bude v našom farskom kostole dodatočná sv. omša o 7.00 hod.

4. Pozývame vás na XIII. pešiu púť  z Trnavy na Jasnú Horu v Čenstochovej, ktorá bude v termíne od 12. do 26. augusta 2018. Informácie nájdete na našej farskej stránke a na nástenke.

5. Na potreby kostola Bohu známy obetoval 20,-  €. „Pán Boh zaplať“.

Farské oznamy 23.7.-29.7.2018

1. Stretnutie ruženčiarov bude v stredu 25. júla po večernej sv. omši.

v termíne od 12. do 26. augusta 2018. Informácie nájdete na našej farskej stránke a na nástenke.2. Pozývame vás na XIII. pešiu púť  z Trnavy na Jasnú Horu v Čenstochovej, ktorá bude

3. Na potreby kostola deti z prvého sv. prijímania, ktore bolo 3. júna, obetovali 117,-  € a Bohu známy obetoval 20,-  €. Všetkým vyslovujem „Pán Boh zaplať“.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL